Gå til produktoplysninger
1 af 16

ROUND LAB

ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen 50ml

ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen 50ml

Normalpris €29,99 EUR
Normalpris Udsalgspris €29,99 EUR
Udsalg Udsolgt
Inklusive skat. Levering beregnes ved betaling.
30 Days Guarantee Returns and Refund accepted during 30 days after delivery

ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen 50ml er en anerkendt fugtgivende solcreme med juice, der kombinerer effektiv bredspektret solbeskyttelse med dyb hydrering. Denne fugtgivende solcreme med 50ml er formuleret med næringsrig birkesaft og udnytter kraften af ​​mineraler, enzymer, antioxidanter, proteiner og aminosyrer til at nære og berolige huden, samtidig med at den giver pålidelig SPF 45-beskyttelse mod UVA- og UVB-stråler.

Denne lette, ikke-fedtende fugtgivende solcreme med birkesaft absorberes hurtigt ind i huden uden at efterlade et hvidt skær, hvilket skaber en glat, naturlig finish, der er ideel til daglig brug. ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen styrker hudens fugtbarriere og reducerer inflammation, hvilket gør denne fugtgivende solcreme velegnet til alle hudtyper, inklusive sensitiv hud. Produktet er certificeret til at opfylde strenge amerikanske solcremeregler og tilbyder pålidelig UV-beskyttelse, samtidig med at det bevarer hudkomforten.

ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen 50ml, der er anerkendt som den nr. 1 koreanske solcreme i tre år i træk ved Olive Young Awards, leverer en pålidelig kombination af fugt og solbeskyttelse, der understøtter den generelle hudsundhed og forhindrer tørhed forårsaget af UV-eksponering. Denne fugtgivende solcreme med birkesaft forbedrer hudens modstandsdygtighed gennem sin antioxidantrige formel, der sikrer langvarig fugtighed og beskyttelse.

Ofte stillede spørgsmål:

  • Er ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen egnet til følsom hud?

    Ja, ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen har en mild fugtgivende formel med birkesaft, der er designet til at berolige og lindre følsom hud, samtidig med at den giver effektiv solbeskyttelse.

  • Efterlader ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen et hvidt skær?

    Nej, ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen 50ml har en let, essenslignende tekstur, der absorberes hurtigt uden at efterlade hvide rester, hvilket gør den ideel til hverdagsbrug.

  • Hvilket solbeskyttelsesniveau har ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen giver?

    ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen tilbyder bredspektret SPF 45, der giver omfattende beskyttelse mod både UVA- og UVB-stråler for at forhindre hudskader.

  • Kan ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen påføres under makeup?

    Ja, ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen skaber en glat, ikke-fedtende finish, der fungerer som en fremragende base for makeup og giver fugt og UV-beskyttelse uden at føles tung.

  • Hvad er de vigtigste fordele ved birkesaft i ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen?

    Birkesaft i ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen leverer antioxidanter og mineraler, der styrker hudbarrieren, reducerer inflammation og forbedrer hydreringen for en sundere og mere robust hud.

  • Hvordan virker ROUND Understøtter LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen 50ml hudens hydrering hele dagen?

    ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen 50ml opretholder optimal hudfugtighedsbalance ved kontinuerligt at nære huden med birkesaftens naturlige fugtgivende egenskaber, hvilket forhindrer tørhed selv under barske solforhold.

  • Er ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen 50ml sikker til daglig brug?

    Ja, ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen 50ml overholder strenge amerikanske solcremestandarder og er formuleret til at være skånsom nok til daglig påføring, hvilket fremmer langvarig hudsundhed.

Lav lagerbeholdning: 5 tilbage

Se komplette oplysninger